Akce Vršovické klubovny/děti, mládež

Nedělní improvizace

Kalendář akcí

Nedělní improvizace se konají jednou měsíčně, poslední neděli v měsíci od 15:00-17:00 hod pro děti a mládež od 9-18 let. V jarních měsících se setkáváme v zahradách vršovického TJ Sokol, jinak v klubovně Vzlet. Lektoři nedělních improvizací jsou: Jiří Ondra (divadelní režisér, pedagog), Erika Merjavá (divadelnice, pedagožka). Pro účastníky pravidelných kurzů jsou zdarma.

Zážitkové autorské psaní

Kalendář akcí

Zážitkové autorské psaní je projektem, v rámci kterého se prolínají tři vzdělávací záměry: získávaní nových vědomostívzdělávání skrze vnitřní prožitek-autorská tvorba (psaní). Několikrát ročně o víkendu se koná 3 hod blok spojený s návštěvou zajímavého místa, vnitřním prožitkem, přednáškou a následným autorským psaním. Zájemci mohou své texty prezentovat na setkáních autorského čtení v klubovně multikulturního paláce Vzlet nebo Vršovickém festivalu talentů. Doporučeno pro děti a mládež 9-18 let. Pro účastníky pravidelných kurzů jsou zdarma.

Zážitkové přednášky

Kalendář akcí

Učení se zážitkem skrze hru, tělo, hlas, řeč v propojení s informacemi. Zážitkové přednášky jsou projektem, který prolíná kognitivní část se sebezkušenostní na určité téma. Zve si odborníky na různé oblasti společenských věd či kultury. Pozvaný odborník spolu s divadelníkem, dětmi a mládeží přetavují a zrcadlí informace daného tématu do drama hry a naopak. Pro účastníky pravidelných kurzů jsou zdarma.

večery autorského čtení

Kalendář akcí

Na Večerech autorského čtení mají možnost žáci a studenti Školy TDS se sejít, číst vlastní autorské texty, vzájemně diskutovat a posouvat hranice a talenty v rámci autorského psaní, ale i otevírat a rozvíjet kritické myšlení. Večery autorského čtení jsou otevřeny i pro širokou veřejnost. Pro účastníky pravidelných kurzů jsou zdarma.