Internetová přehlídka

Letošním tématem pro všechny skupiny byla Absurdita. Do 13. března, než začal nouzový stav způsobený COVID-19, připravovaly skupiny Školy TDS představení, které bylo krizí přerušeno. V průběhu on-line výuky, která následovala, jsme se rozhodli využít situace, a děti či mládež mohli točit videa, psát texty, nebo vymýšlet příběhy. 

Co daly technologie naší práci

Komunikace skrze technologie rozvinula nové možnosti naší práce. Jednak posilovaly samostatnost, aktivovaly iniciativu a autorský přístup jednotlivců. Jednak podporovaly při samostatné práci některé elementy filozofie TDS jako je radost z procesu, hry, hledání, zkoušení, improvizace v neočekávaných situacích. Neméně zajímavá možnost se naskytla právě při práci s kamerou, rytmem, střihem a vtipem výstupu, zpracováním nápadů, osobním humorem a uvolněností projevu. Součástí práce byla následná diskuze, která rozvíjí schopnost tvůrčího a kritického myšlení. 

Skupina Rarach

Skupina Rarach tvořila scénář Anička v hračkářství

Pohádka: Anička v hračkářství

Videa dětí ze skupiny Rarach na téma: Anička ve světě Kouzelné knihy

Anička se objevila v Sladkém světě, který se snaží zničit Černá královna. Pomáhá jí v tom čertík, který jí dodává sílu. Děti se rozhodly změnit čertíka, aby se dal na jejich stranu, mezi dobré bytosti a nezničil jejich vysněný Sladký svět. Píšou dopis čertíkovi:

Anička se dostala do kočičího světa herecké šatny divadla. Kočky se připravují na představení a každá kočka/kocour má své kouzlo, které ovládá a ukáže nám ho.

Anička se dostala do světa hlodavců. Hlodavci jí a diváky učí své profesi.

Skupina Ohnivák

Přinášíme vám videa našich herců z Ohniváku z období krize. Hráli si a vymýšleli bláznivé nápady. Jaké by mohly být vztahy děti a rodičů?

 

Skupina Lotrandovci: Co takhle dát si konkurz

Soutěžíme v různých disciplínách

Disciplína youtubeři:

Disciplína recitace:

Disciplína zpěv:

Disciplína úklid: