Reference

Děkujeme za reference.

Děkuji za všechen čas, který dětem věnujete. Thea je nadšená  a velmi spokojená. Zároveň musím říct, že se potvrzuje pravidlo, že mimoškolní činnost je mnohdy více inspirující než ta školní. Naše Thea s každým slohem musí vystupovat před třídou a číst ho a paní učitelka je nadšená,jak krásné slohy píše. Háček je, že Thea není čtenář a všechnu slovní a emoční zásobu čerpá z vašeho kurzu. 
Kateřina K. (červen 2018)
Dneska jedna vzpomínková. Na 4 krásné sezóny v divadle Mana pod vedením a režií Erika Merjavá (Loutkář, Alfréd a Jozefína, Imaginárium, Nesmrtelní 2095, Večírek, Červený Kukiš). Skvělá zkušenost a škola. Od září jede Erika další kurzy a workshopy, doporučuji se na to podívat. A i když mě čekají nové začátky v Semaforu, na Eričino dialogické jednání si rozhodně čas udělám. Milan Deutsch, z dospělé skupiny D-talent (26.8.2017)
Když jsme si hráli, tak to ve mně vzbudilo život. (10 let dívka z divadelního tábora, červenec 2018)
Děkuji Aleně ze skupiny dospělých D-talent, která napsala následující řádky a s jejím svolením to uveřejňujeme:
"Ahoj Eri. Tohle jsem ti chtěla už nějakou chvilku poslat, moc jsem myslela na tebe když jsem četla tyto řádky. Přišlo mi to jako přesně to, co nám chceš předat. Myslím že to bylo na té poslední hodině s Barčou, co jsem zaslechla něco takového. Hezký den." (červen 2017)
cropped-Vacha.jpg
Byly jsme s Veronikou na Vršovickém festivalu talentů, kde jsme shlédly představení skupiny Rozmach a Spektákl. Zaujalo nás obě to, že jde o autorská představení nikoliv o klasické divadelní repliky. Představení si vymýšlí samy děti a tím mají možnost poukázat na témata, která je obklopují v běžném životě. Text není pevně daný scénářem a mladí herci dokáží přirozeně bez známek stresu improvizovat, pokud jim třeba vypadne text nebo oni či kamarádi řeknou něco jinak, než původně zamýšleli. Celé to působilo přirozeně, děti se k sobě na jevišti, i mimo něj, chovaly moc hezky a přátelsky. Děti to očividně bavilo a užívaly si to. Rodiče v hledišti byli na své děti právem hrdí. Celkově tam byla velmi příjemná atmosféra.

Kateřina Macková
Mikuláš je divadlem nadšený, v prvním roce si prošel spoustou krizí, které ho posunuly v životě tím správným směrem. Erika je všímavá pedagožka k osobnostem dětí a dokáže s nimi pracovat dle jednotlivých charakterů. Dostali jsme od ní podněty k zamyšlení v přístupu k dítěti i v běžném životě. 

Kateřina Nováková
KREATIVNÍ, PŘÁTELSKÉ, RODINNÉ PROSTŘEDÍ, KAM SE NAŠE HOLČIČKA TĚŠÍ KAŽDÝ TÝDEN. Lucie P.